Jakie oświetlenie będzie odpowiednie do salonu?

Każde z pomieszczeń potrzebuje innego rodzaju oświetlenia; dobre światło powinno być dobrane do charakteru pomieszczenia, pełnionych przez nie funkcji, usposobienia osób, które będą w nim przebywać.

Lampy najlepsze do salonu

Bardzo ważnym elementem aranżacji salonu lub pokoju dziennego są lampy wiszące. To typ lamp mocowany na suficie; stąd wzięła się ich nazwa: lampy sufitowe do salonu. Lampy sufitowe do salonu pełnią rolę oświetlenia centralnego; ten rodzaj oświetlenia nazywany jest także ogólnym. Lampy sufitowe do salonu jego przestrzeń będą oświetlać w sposób równomierny. Typów lamp sufitowych, które można wykorzystać jako lampy sufitowe jest przynajmniej kilka. Najstarszy, najbardziej popularny to oczywiście żyrandol. W sklepach z artykułami wyposażenia wnętrz w dziale z lampami z pewnością znajdziemy mnóstwo żyrandoli różniących się od siebie wielkością, materiałem, kolorem i oczywiście ceną. Klasyczny żyrandol może składać się z trzech lub znacznie większej ilości żarówek. Niekoniecznie są one dzisiaj osłonięte kloszami.

Jaki design wybrać?

Decydując się na żyrandol do salonu do wyboru mamy mnóstwo wzorów. Do łask powróciły kryształowe żyrandole. Są one wyjątkowo eleganckie, najlepiej prezentują się w salonach urządzonych w klasycznym czy francuskim stylu. W sklepach można dostać także żyrandole o prostych, geometrycznych kształtach. Tego typu żyrandole pasują do nowocześnie urządzonego salonu. Zamiast żyrandola jako źródła ogólnego oświetlenia sprawdzają się także plafony.

Następny wpis

Dlaczego warto założyć zielony dach?

wt. lut 26 , 2019
Dachy zielone pokryte roślinnością to bardzo częsty widok w krajach Europy Zachodniej. W Polsce budynków, które mają dachy zielone jest jeszcze niewiele. Szkoda, gdyż dachy zielone mają mnóstwo zalet. Na jakich budynkach można założyć zielony dach? Ograniczeniem w zakładaniu zielonych dachów jest to, że dach na budynku musi być płaski. […]
Dlaczego warto założyć zielony dach?

Powiązane wpisy