Rodzaje szaf Rack

Obecnie powszechne jest stosowanie szafy Rack w centrach danych i innych nowoczesnych instalacjach IT. Wyglądając skromnie, szafy Rack odgrywają istotną rolę w zakresie bezpieczeństwa i zgodności z przepisami, chłodzenia i wydajności, a także dostępności systemu.

Co to jest szafa Rack?

Szafy serwerowe pomagają zaoszczędzić znacznie więcej miejsca, które jest uważane za kluczowe i cenne dla centrów danych. Szafy IT to zamknięte ramy zaprojektowane specjalnie do przechowywania monitorów, serwerów, różnych urządzeń sieciowych, komponentów elektronicznych, przyrządów pomiarowych i innych podobnych urządzeń. Najczęściej szafy typu Rack są instalowane do przechowywania sprzętu sieciowego i serwerów. Szafy typu Rack zapewniają łatwy dostęp do sprzętu sieciowego, umożliwiając jednocześnie przepływ powietrza i utrzymując porządek w przestrzeni roboczej.

Różne typy szaf

Szafy teleinformatyczne są szeroko i intensywnie przystosowane do serwerowni i centrów danych, instalacji audio / wideo, szaf, w których znajduje się sprzęt telekomunikacyjny, oraz środowisk przemysłowych, takich jak hala produkcyjna. Zasadniczo istnieją dwa rodzaje szaf Rack pod względem różnych warunków pracy i wymagań: szafka stojąca na podłodze i szafka na ścianie. Jeśli ważna jest kontrola dostępu i ochrona sprzętu, szafka stojąca na podłodze jest pożądanym wyborem. Szafa naścienna jest idealna do bezpiecznego przechowywania sprzętu IT w salach lekcyjnych lub miejscach o ograniczonej powierzchni.

Następny wpis

Bogata oferta wypożyczalni samochodów

pon. sie 26 , 2019
Wynajem aut to usługa, które popularność w Polsce systematycznie rośnie. Z usługi tej chętnie korzystają osoby prywatne; są wśród nich nie tylko odwiedzający nasz kraj cudzoziemcy. Wypożyczalnia samochodów proponuje wynajem aut także firmom. Korzyści z wynajmowania samochodu Wynajem aut to usługa, która jest niezwykle przydatna. Na wynajem samochodów bardzo często […]
Bogata oferta wypożyczalni samochodów

Powiązane wpisy