Bezpieczne szafy teleinformatyczne

Szafy IT ewoluowały, aby pomieścić urządzenia w najnowocześniejszych centrach danych na całym świecie. Są zgodne ze wspólnym standardem, jaki musi cechować szafy teleinformatyczne.

Bezpieczeństwo oraz zgodność z przepisami

Skromna obudowa, jaką mają zazwyczaj szafy serwerowe, ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i zgodności z przepisami, konfigurowalności, chłodzenia i wydajności, a także dostępności systemu i oszczędności cennego miejsca. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu bezpieczeństwo serwera było problemem jego właściciela, dziś jest zupełnie inaczej. Pojawiły się przepisy, które określają wymagania bezpieczeństwa fizycznego sprzętu, od HIPAA przez PCI-DSS po SOX. Tego typu szafy możemy kupić w wielu firmach na całym świecie.

Bez względu na to, czy zajmujesz się dokumentacją pacjenta, danymi karty kredytowej czy danymi finansowymi firmy, ryzykujesz surowe kary, jeśli nie zabezpieczysz swojego sprzętu. Należy dobrze zaprojektować obudowy szafy, aby łatwo zabezpieczyć punkty dostępu, w tym zamykanie drzwi i paneli bocznych. Inne opcje bezpieczeństwa obejmują zamki szyfrowe, wiele poziomów dostępu i zdalne wykrywanie włamań.

Łatwość i szybkość obsługi

Kiedy robisz coś w kółko, doceniasz, czy produkt zwraca uwagę na szczegóły, które sprawiają, że powtarzalne zadania są mniej bolesne. Mając to na uwadze szafy Rack należy projektować z myślą o informatykach. Inteligentne funkcje, takie jak beznarzędziowy montaż PDU i zarządzania kablami, łatwe indeksowanie głębokości szyn oraz modułowe panele boczne powinny być uwzględnione. Sprawdź teraz: https://obudowy24.pl/33-szafy-rack-serwerowe 

Następny wpis

Proste zarządzanie firmą z branży TSL

wt. maj 14 , 2019
Skuteczne zarządzanie firmą logistyczną nie należy do zadań łatwych. Na szczęście na rynku pojawiły się rozwiązania, które ułatwiają skutecznie zarządzanie firmą z branży TSL. Do rozwiązań tych należą specjalne programy logistyczne. Program do obsługi firmy logistycznej Firmy z branży TSL zajmują się nie tylko transportem, ale także logistyką. Na ich […]
Proste zarządzanie firmą z branży TSL

Powiązane wpisy