Wynajem długoterminowy bez tajemnic

Wynajem długoterminowy aut dla firm to określenie stosowane wówczas, gdy przedmiotem analizy jest użytkowanie samochodu w sposób odpłatny w czasie przewidzianym umową. I choć przyjmuje się, że termin ten może być stosowany wówczas, gdy wynajem trwa więcej niż dobę, w rzeczywistości auta na abonament są wykorzystywane przeważnie znacznie dłużej. Początkowo o wynajmie długoterminowym w firmowym wydaniu mówiono przede wszystkim jako o ciekawostce. Dziś mamy jednak do czynienia z usługą, która cieszy się rosnącą popularnością.

Charakterystyka wynajmu długoterminowego aut dla firm

Wynajem długoterminowy aut dla firm jest rozwiązaniem stosowanym przede wszystkim przez te podmioty, które nie decydują się na leasing operacyjny lub finansowy. Najem długoterminowy okazuje się często jedyną opcją budowania floty, z której mogą korzystać podmioty dopiero rozpoczynające działalność gospodarczą.

Na taką formę wynajmu decydują się jednak również przedsiębiorstwa, których profil nie wymaga tworzenia regularnej floty i korzystania z usług doświadczonych kierowców. Z taką opcją mamy do czynienia choćby wówczas, gdy pracownicy firmy jedynie sporadycznie udają się pod adres wskazany przez klienta.

O czym warto pamiętać?

Choć wynajem długoterminowy aut dla firm cieszy się dużą popularnością, wiąże się także z pewnymi ograniczeniami, z istnienia których dobrze jest zdawać sobie sprawę. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o tym, że wynajem długoterminowy aut może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Zawsze są one zawarte w umowie i mogą dotyczyć choćby przekroczenia ustalonego limitu kilometrów oraz ewentualnych uszkodzeń. Oczywiście, zdecydowana większość podmiotów świadczących tego rodzaju usługi dopuszcza możliwość indywidualnego negocjowania warunków takiego porozumienia.

Następny wpis

Kiedy najem długoterminowy aut jest najbardziej opłacalny?

niedz. sie 15 , 2021
Początki działania firmy zwykle nie są proste. Obowiązków jest wiele, przeciwieństwa piętrzą się na każdym kroku, wydatków nie ubywa, bo zaraz po pokryciu jednych kosztów pojawiają się inne. Zarządzanie biznesem uświadamia, że istnieje duża dysproporcja pomiędzy teorią i praktyką. Jednym z większych problemów na starcie jest organizacja firmowej floty. Przeważnie […]
Kiedy najem długoterminowy aut jest najbardziej opłacalny?

Powiązane wpisy