Kilka słów o kursie na ładowarkę teleskopową

Do prac transportowych w przemyśle i rolnictwie coraz częściej wykorzystywane są ładowarki teleskopowe. Dzięki nim prace transportowe przebiegają o wiele szybciej; są także bardziej bezpieczne. Ładowarki teleskopowe może jednak obsługiwać tylko operator, który ukończył kurs na ładowarkę teleskopową. Dodatkowo operator powinien posiadać uprawnienia na ładowarkę teleskopową.

Kto wydaje uprawnienia na ładowarkę teleskopową?

Kurs na ładowarkę teleskopową może ukończyć każda osoba pełnoletnia, która ma ukończoną przynajmniej szkołę podstawową. Aby zostać zakwalifikowanym na kurs na ładowarkę teleskopową trzeba posiadać zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu operatora ładowarki. Więcej o szkolenie na ładowarki teleskopowe można przeczytać w artykule „Czym są ładowarki teleskopowe?”.Uprawnienia na ładowarkę teleskopową wydawane są przez Urząd Dozoru Technicznego.

Ile kosztuje szkolenie na ładowarki teleskopowe?

Szkolenie na ładowarki teleskopowe organizuje wiele ośrodków i firm szkoleniowych w całej Polsce. Ceny są więc bardzo zróżnicowane. Zawsze jednak szkolenie na ładowarki teleskopowe składa się z dwóch części. Szkolenie na ładowarki teleskopowe obejmuje część teoretyczną i praktyczną. Kurs ładowarki teleskopowe kończy się egzaminem. Jego pozytywny wynik oznacza zdobycie uprawnienia na ładowarkę teleskopową. Uprawnienia na ładowarkę teleskopową wydawane są bezterminowo. Obowiązują na terenie całego kraju. Kurs ładowarki teleskopowe pozwala podnieść kwalifikacje zawodowe.

Następny wpis

Bank głosów lektorskich: czym jest?

pon. sie 20 , 2018
Filmy szkoleniowe, reklamy radiowe i telewizyjne, prezentacje multimedialne: nieodzownym elementem do tych materiałów są teksty. Przeczytanie tekstu towarzyszącego tym produkcjom warto powierzyć profesjonalnym lektorom. Zapotrzebowanie na głosy jest bardzo duże. Naprzeciw oczekiwaniom klientów stworzony został bank głosów lektorskich. Bank głosów lektorskich: jaka jest oferta? Bank głosów lektorskich to bardzo bogata […]
mikrofon w studiu

Powiązane wpisy