Kiedy jednorazowe rękawiczki przydają się najbardziej?

Są tanie, w jednym opakowaniu jest ich dużo i skutecznie chronią dłonie przed zabrudzeniami – rękawiczki foliowe, bo o nich tu mowa, to produkt powszechny zarówno w każdy domu, jak i w przestrzeni publicznej. Nic więc dziwnego, że w czasach pandemii nawet w niektórych miejscach pracy jest odgórny obowiązek ich używania. Kiedy jednak dobrowolnie warto jest zakładać rękawiczki zrywki? 

Zapobiegają przenoszeniu się drobnoustrojów 

Rękawiczki foliowe wraz ze środkami dezynfekującymi stanowią skuteczną broń w walce z licznymi drobnoustrojami. Przy ich zdejmowaniu warto zachować odpowiednie nawyki, dzięki którym dłonie nie będą miały styczności z ich zewnętrzną powłoką. Rękawiczki foliowe jednorazowe warto zakładać w takich miejscach jak supermarkety, targi oraz stacje benzynowe – wszędzie tam, gdzie danej nawierzchni dotyka duża liczba osób.

Chronią dłonie w domu 

Paczka stu rękawiczek foliowych znajdzie również swoje zastosowanie w domowych zaciszach. Gospodynie często używają ich podczas sprzątania (zapobiegają przenoszeniu się na dłoniach roztoczy podczas ścierania kurzy) oraz gdy mają kontakt ze szkodliwymi i drażniącymi detergentami. Rękawiczki foliowe to także nieodłączny element każdej kuchni.

To dzięki nim nie zabarwią się ręce podczas ścierania buraczków, mięso mielone w trakcie wyrabiania nie znajdzie się pod paznokciami, a przygotowywane ręcznie ciasto na ciastka nie będzie przywierać do biżuterii. Rękawiczki foliowe to niepodważalnie produkt o wielu zastosowaniach, wykorzystywany na szeroką skalę.

Następny wpis

Badanie słuchu - kontroluj swój ważny narząd

niedz. lip 19 , 2020
Słuch ma oczywiście ogromne znacznie dla każdego człowieka, dlatego warto sprawdzać jak funkcjonuje i jeśli tylko pojawiają się jakieś oznaki niedoskonałości to warto będzie przeprowadzić badanie i kontrolować ten problem, by sprawnie można było go pokonać. Między innymi dlatego badanie słuchu Poznań wykonać można w wielu miejscach. Warto z tego […]
Badanie słuchu - kontroluj swój ważny narząd

Powiązane wpisy