Jak zadbać o wystrój recepcji?

Wizytówką wielu firm jest recepcja. To pomieszczenie, które jest widoczne od razu po przekroczeniu drzwi wejściowych. Dlatego recepcja powinna już od wejścia robić dobre wrażenie na klientach. Niezbędnym wyposażeniem recepcji jest więc funkcjonalna, ale także estetyczna lada recepcyjna.

Jaka lady recepcyjne będą najlepsze?

Nie ma jednej, uniwersalnej lady recepcyjnej, która będzie pasować do każdej recepcji – więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule „Wybieramy ladę recepcyjną”. Powinna ona nie tylko umożliwiać sprawną obsługę klientów. Nie musi być okazała (o tym zadecyduje wielkość recepcji), na pewno jednak powinna być szykowna i dopasowana do wystroju wnętrza. Klasyczna lada recepcyjna sprawdzi się we wnętrzu urządzonym w takim samym stylu. Lady o opływowych kształtach lepiej pasują do nowocześnie urządzonego wnętrza.

Lada recepcyjna: nie tylko jej wygląd jest ważny

Bardzo ważna jest nie tylko jakość wykonania lady recepcyjnej, ale także jej kolorystyka i aranżacja. Lada recepcyjna powinna być przede wszystkim dobrze wkomponowana w otaczającą jej przestrzeń. Kolory zarówno lady jak i recepcji powinny do siebie pasować. Na ladzie mogą znaleźć się kwiatowe kompozycje. Powinna także być dobrze oświetlona. Musi się na niej znaleźć także miejsce na komputer, telefon i materiały reklamowe.

Lady recepcyjne dostępne są w różnych kształtach. Można wybrać ladę drewnianą (także lakierowaną) albo wykonaną ze szkła. Zawsze jednak powinna ona pasować do działalności, którą dana firma się zajmuje.

Następny wpis

Profesjonalna organizacja imprez integracyjnych – jak się za to zabrać?

śr. cze 27 , 2018
Imprezy integracyjne od jakiegoś czasu okryte są raczej złą sławą, a niesłusznie, ponieważ jest to dobry moment do lepszego poznania się zespołu, który będzie razem pracował. To okazja do poznania swoich kolegów i koleżanek nie od strony zawodowej, gdzie czasem mogą być zestresowani, zdenerwowani i zabiegani, ale również od strony […]
impreza

Powiązane wpisy