Czym kierować się wyborze czujnika przeciwpożarowego?

Czujnik przeciwpożarowy powinien być zamontowany w każdym domu – to oczywistość, o której często nie pamiętamy. A tymczasem to właśnie czujka pożarowa zapewnia mieszkańcom bezpieczeństwo, gdyż w porę ostrzega przed jakże niebezpiecznym zjawiskiem, jakim jest pożar. Jednak aby urządzenie tego typu w pełni spełniło wszystkie swoje zadania, to musi charakteryzować się odpowiednimi cechami. Dlatego też tak często pojawia się pytanie – jak wybrać czujnik pożaru i na jakie jego cechy zwrócić uwagę? Poniżej kilka podstawowych rad.

Ważny jest sposób zasilania

Jednym z ważniejszych kryterium przy wyborze takiego czujnika jest jego sposób zasilania. W tym przypadku do wyboru mamy przede wszystkim dwie czujki przeciwpożarowe – bezprzewodowe i zasilane siecią elektryczną. Te pierwsze są dużo wygodniejsze i bardziej praktyczne.

Po pierwsze można je umieścić w dowolnym miejscu (bez martwienia się o odpowiednie okablowanie), a po drugie taki czujnik ognia jest uniezależniony od ewentualnych przerw w dostawie prądu. Pewną alternatywą dla obu rodzajów czujnika jest tak zwana czujka mieszana, która bazuje na obu rodzajach zasilania.

Zwróć uwagę na powierzchnię pracy detektora

Inną ważną cechą dobrego czujnika pożarowego jest odpowiednia powierzchnia pracy detektora. W tym przypadku im jest ona większa, tym detektor jest bardziej funkcjonalny. Nie warto wybierać tanich urządzeń, których obszar ochrony jest mniejszy niż 30 metrów kwadratowych.

Głośność sygnału alarmowego

Kupując czujkę pożarową obowiązkowo należy zwrócić uwagę na poziom głośności sygnału alarmowego. I chociaż nie powinien być on zbyt natarczywy i donośny, to jednak musi być na tyle głośny, aby obudzić i zaalarmować domowników. Tutaj przyjmuje się, iż głośność takiego urządzenia nie powinna być niższa niż 90 decybeli.

Czujka pożarowa z odpowiednimi parametrami to specjalistyczne urządzenie zapewniające bezpieczeństwo domowników. Dlatego warto rozważyć zakup takiego urządzenia. A szeroki wybór czujników można znaleźć w sklepie Ei Electronics, którego oferta znajduje się na stronie internetowej.

Następny wpis

Pexi na wymiar - atrakcyjna oferta w czasach pandemii

śr. wrz 30 , 2020
Plexi na wymiar w czasach pandemii okazała się być produktem, który wzbudza bardzo duże zainteresowanie. Przede wszystkim rośnie popularność takich produktów mając między innymi na uwadze to, że w każdym sklepie, każdym punkcie usługowym obecnie klienci są oddzielani od sprzedających właśnie przez taki materiał. Dlatego firmy, które zajmują się jego […]
Pexi na wymiar - atrakcyjna oferta w czasach pandemii

Powiązane wpisy